Dlaczego gotowe rozwiązania techniczne są lepszym wyborem dla Twojej firmowej strony internetowej

W dzisiejszych czasach obecność w sieci to kluczowy element sukcesu dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru. Wybór odpowiedniego rozwiązania dla swojej strony internetowej ma ogromne znaczenie dla skuteczności działań marketingowych i obsługi klienta. Warto zastanowić się nad argumentami, które przemawiają za wyborem gotowych rozwiązań technicznych zamiast zamawiania strony “napisanej kodem”.
Na początku też chce podkreślić, że “gotowe rozwiązania techniczne” i strony na szablonach to nie jest to samo! Twoja strona powinna odzwierciedlać indywidualny styl Twojej firmy zwany także identyfikacją wizualną. Używając szablonów graficznych momentalnie pozbywasz swoją firmę tej samej identyfikacji nie pozwalając jej się wyróżniać.

1. Dla kogo

W nasze czasy strony www napisane kodem są przeznaczone dla dużych firm, które potrzebują indywidualnych rozwiązań IT oraz posiadają bardzo rozbudowane strony obsługujące duży ruch internetowy. Takie organizacje mają budżet na zatrudnienie firmy informatycznej, w której pracuje kilka lub kilkanaście osób nad daną stroną. Freelancerzy lub mniejsze przedsiębiorstwa nie mają takich budżetów na stworzenie strony i nie potrzebują tak skomplikowanych rozwiązań.

2. Oszczędność czasu i kosztów

Kolejnym powodem, dla którego uważam, że nie warto inwestować w stronę www ”napisanej kodem” jest czas i sztywne warunki realizacji co przekłada się na cenę takiej usługi. Sporo wydawało by się prostych elementów mogą kosztować naprawdę dużych pieniędzy. Średni koszt stworzenia takiej strony blogowej jest 2 razy wyższy od zastosowania gotowych rozwiązań technicznych.

3. Technologiczna gotowość

Mówiąc technologie, mam na myśli rozwiązania techniczne, a nie marketingowo wizerunkowe. Nie chodzi tutaj o wrzucenie gotowego szablonu, tylko o gotowy skrypt bądź silnik umożliwiający np. sprzedaż produktów i usług na stronie bez konieczności pisania go “od 0”. Plusem zaimplementowania gotowego rozwiązania sklepowego jest jego uniwersalność i obsługa techniczna. Są to technologie sprawdzone na setkach tysięcy stron i rozwijane poprzez duży dział IT. Wątpię, że zamawiając mały sklep od lokalnej firmy IT uzyskasz taką samą jakość.

4. Łatwa obsługa i modyfikacje

W dzisiejszych czasach każdy biznes potrzebuje szybkości i elastyczności w edycji treści. Musisz mieć wygodny system do zarządzania treścią na stronie bez umiejętności kodowania. Decydując się na witrynę napisaną kodem musisz liczyć się z tym, że oprócz tej firmy, która stworzyła Twoją stronę, wątpie, że ktoś inny będzie w stanie ją obsługiwać, zmodyfikować oraz aktualizować.
Utrzymanie takiej strony również jest droższe od gotowych systemów dostosowanych do Twojej działalności. Marketingowcy oraz SEO-wcy mogą mieć problem pracując z daną stroną przez co ciężej znaleźć takie osoby. Nie warto uzależniać się od jednej firmy jeżeli to nie jest konieczne.

5. Niezależność i przyszłość

Zamawiając stronę “napisaną kodem”, często związujesz się na długi czas z tą konkretną firmą. Gotowe rozwiązania, takie jak np. WordPress, Elementor, dają Ci niezależność – możesz wybierać spośród wielu wykonawców, a nawet samodzielnie wprowadzać zmiany. To kluczowe, zwłaszcza gdy Twoja firma będzie rozwijać się w przyszłości.

Podsumowanie

Strony stworzone kodem “od 0” nie są dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich firm.

Są około 2 razy droższe od wdrożenia i dostosowania gotowych rozwiązań technicznych.

Uzależniają klienta od obsługi poprzez konkretną firmę, potrafią utrudnić pracę marketingowcom.

Dane rozwiązanie jest jak skullptura wyryta w kamieniu. Oprócz tekstów treść może zmienić tylko informatyk, który ma swoje terminy i trzeba czekać na zmianę.

Znajdź więcej wartościowych wpisów